Nu kommer de färska inläggen från 2xlblog direkt på sidan 2xlblog på Facebook och visas i nyhetsflödet för alla som ‘Gillar’ den sidan.
Det finns två olika sätt att få alla inläggen automatiskt:
- Inne på Facebook; Sök upp sidan 2xlblog och ‘Gilla‘ den sidan.
- Bläddra en liten bit ner på bloggen. På höger sida, under 98-kilosbilden, står det ‘2XLblog på Facebook’ , bredvid en liten bild av min viktkurva. Klicka på ‘Tummen upp’.
Det vore verkligen otroligt kul om mina tankar och funderingar och erfarenheter kunde vara till inspiration och/eller nöje. Kommentarer är hjärtligt välkomna – har själv fått massor av inspiration av nya ”bloggkompisar”:)
PS. Inläggen kommer fr o m i morgon inte längre att komma upp automatiskt på min egen Facebooksida, så om du inte vill missa något – ”Gilla” enligt ovan eller ”Följ via mail” som också kan väljas på bloggen. DS.